Zásady při hubnutí

Celé  KVANTOVÉ HUBNUTÍ  je o změně našich vnitřních nastavení. Až touto změnou projdeme, začneme pozorovat, jak se změny promítají do našeho automatického chování. Dokážeme-li tyto změny využít ve prospěch hubnutí, začne se naše tělo měnit na štíhlé. Některá nastavení, která nás například nutila “nezřízeně se cpát” zmizí…
Zmizí potřeby naší duše chránit se vrstvou tukových buněk, zmizí potřeby těchto našich buněk být plné tuku, dělit se a množit; zmizí obranný mechanismus těla, který svůj tuk bránil “zuby nehty”.
Avšak ponecháme-li vše na samovolném procesu, může se stát, že nově zavedené vzorce budou nějakou dobu ještě občas “prohrávat” se starými vzorci – našimi hluboce zakořeněnými zvyky. A také to může probíhat pomaleji, než bychom chtěli, ale u každého je to jiné. Někdo začne hubnout za týden, někdo za 3 měsíce.
Pro změnu je  tedy důležité učinit rozhodnutí, že své tělo podpoříme a procesu hubnutí vyjdeme vstříc, čímž vše také urychlíme. Pomoci našemu tělu hubnout můžeme tím, že se budeme držet rad, které náš záměr podpoří.

Základní zásada:
Pamatujte, že hubnete proto, aby jste se CÍTILI dobře, byli  ZDRAVÍ a KRÁSNÍ
.
Nikdy nedovolte, aby se tyto cíle od sebe oddělily a kterýkoli z nich se stal druhotným.

 

  • Nenahrazujte přirozené potraviny umělými jen proto, že jsou méně kalorické.
  • Neubližujte sobě a svému tělu jednostrannými dietami, chemickými přípravky, umělými sladidly a kdejakými drastickými návody a způsoby, které vás tuku zbaví nepřirozenou cestou. Každý toxin, který tělo neumí zpracovat, musí být obalen tukem.  Jaký smysl tedy má jíst chemikálie? Jen si ničíte zdraví i krásu a místo dobrého pocitu přichází deprese. Úbytek tuku nepřirozenou cestou (například operací) je tak krátkodobý, že celé takové úsilí a zatížení organismu se zdá být šílenstvím.
  • Nedělejte NIC, vůbec nic, co by vám v procesu hubnutí nepřinášelo radost. Pokud se vám něco nechce, nenuťte se a prostě přijměte, že se vám nechce. Proč by jste se měli jít proti sobě?
  • Pokud se vám něco chce, udělejte to i když rozum třeba říká něco jiného. Přemáhání se znamená ústupek, popření sebe, ale zároveň i posílení odporu, tedy stavíte do popředí to, co nechcete a pokud to jednou potlačíte, podruhé se to objeví s dvojnásobnou silou. Důvěřujte tedy svému tělu, že postupuje správně a přesně tak, jak potřebuje.

Vytvořila jsem přehled podpůrných zásad do jednotlivých okruhů, doporučuji je projít všechny. Jsou sesbírány z mnoha zdrojů a také prověřeny léty zkušeností “hubnoucích”.
Neberte to však jako nějaká striktní pravidla, která když nedodržíte, tak  porušíte dietu. Tenhle termín naprosto vyřaďte ze svého slovníku. Nemůžete porušit něco, co nemá pravidla. Jediný, kdo vám může něco zakázat, jste vy sami, ale vy si tentokrát nic nezakazujete, vy jen spolupracujete se svým tělem.. :-).
Po opravách Vaše tělo už nepotřebuje být obézní, takže vás samo povede tak, aby se přebytečného tuku zbavilo. Pro někoho je lepší pomalejší tempo, pro někoho rychlejší. Důvěřujte sami sobě a svému vnitřnímu vedení, nenechte se rozhodit našeptáváním rozumu a obecnými pravdami o tom, co je pro vás nejlepší.

(stránka se upravuje)