Krásná boubelka

Krása vnější je odrazem krásy vnitřní.
Žena je tak krásná, jak krásná se cítí.

 Proporce jejího těla s tím příliš nesouvisí.

 

Pohled na ženskou krásu se po celá tisíciletí nemění a pokud ano, tak jen minimálně, i když se mnoho “znalců” snaží přesvědčit nás o opaku.. Čas od času sice pohled na krásu podlehne nějakým módním trendům, ale jsou to vlastně jen výstřelky či obchodní triky, manipulace ve světě módy a showbyznysu. V minulém století se za krásné se považovaly ženy spíše “krev a mlíko” a v posledních desetiletích spíš anorektická vizáž.

Ale blýská se na lepší časy a modelky Plus size se čím dál více dostávají i na přehlídková mola. Mají větší velikosti, a přesto jsou krásné, elegantní a sexy! Mrkněte například na Taru Lynn ← či Margitu Pring →.
Móda již pár let není jen o útlých tvarech, právě naopak, a to lidi baví.
Jiní říkají, že je to proklamování obezity a že je to jeden velký podfuk, protože žena xxl má přirozeně také celulitidu a špeky, což se v maskérnách a fotoshopech odstraní.
Ať je to s přijímáním XL modelek jakkoli,  na nás, ženách této doby, móda anorektických postav, bohužel, zanechala stopy. Máme-li kila navíc, vnímáme to jako nedostatek. Nikki Baker, známá Plus size modelka, vzkazuje těm, které se potýkají s nepříjemnou kritikou.
„Nedovolte druhým, aby diktovali, jak se máte cítit a zda smíte sami sebe milovat“ .

 Dále říká:  ŽÁDNÉ NELICHOTIVÉ HÁBITY..

Mnoho žen, které nosí velikost XL, se halí do volných hábitů, které jejich postavu maximálně skryjí. Jenže proč? Když jste tlusté, budete tlusté ve volné tunice i v šortkách a bikinové podprsence. Nikki vzkazuje: noste to, v čem se cítíte dobře a přitažlivě. Když si obléknete volný asexuální hábit, nebudete působit nikdy sexy. Obléknete-li si krajky, slim džíny a lichotivou podprsenku, hned uvidíte ten rozdíl.

Když si sexy připadáte, je přece jedno, jak objemné křivky do krajky halíte.

 

Díky televizním kamerám, které zkreslují (zvětšují), se na výsluní dostaly ženy s co nejdrobnějšími postavami. Mediální masáž za pár desítek let způsobila, že ženy s velikosti 42 a větší jsou považovány už za tlusté. Tyto móresy showbyznysu bohužel přejali všichni, tedy i lidé, kteří by na nějaké molo či před kameru vůbec nechtěli.

Aby si ženy udržely své místo ve společnosti i v životě, podstupují pro zhubnutí nejrůznější „kúry“, které však ničí jejich zdraví i krásu; pak se  dostanou do depresí a tím přijdou o svou skutečnou krásu pramenící zevnitř –  sebevědomí, tedy vědomí sebe sama a své hodnoty. Jakoby nic jiného, než obvod jejich boků či stehen hodnotu neměl.

Aby si získaly sebevědomí zpět, podstupují další „kúru“….  Není to paradox a šílenost?
Ženy, nenechme se takhle zotročovat, neskákejme na manipulační a ponižující hry “bůhvíkoho”.

Vědecké výzkumy ukázaly, že nejšťastnější jsou ženy s konfekční velikostí 42.

Ale zpět k ideálu…

Změříme-li mramorovou Venuši Mélskou (130 př. n. l. )  po krejčovsku, zjistíme 86 – 69 – 93 při výšce 164 cm. (velikost 40 /M)

Stabilní ideál krásy ženského těla od nepaměti prý spočívá v poměru boků a pasu, ten by měl být prý rozdílný o cca 30%, ale ani to není žádné pravidlo.

  Vlastně je úžasné, kolik energie věnují muži a vědci výzkumu ideálu krásy ženského těla. Vytvořili množství postupů, vzorců výpočtů, tabulek a jiného nimrání se v číslech, neustále ženské proporce posuzují a analyzují.. No nejsou sladcí? 🙂
Ale když vidí ženu, která je sebevědomá, upravená a milá, s vlastním osobitým kouzlem…  všechny jejich tabulky a analýzy přestanou platit.
O co tedy vlastně jde?
Ignorujme všechny tyhle srovnávací analýzy a nenechme se připravit o

SEBEVĚDOMÍ … vědomí sebe sama,

SEBELÁSKU… ten nejlepší vztah mít sama se sebou

SEBEDŮVĚRU… ať si ostatní myslí a říkají cokoli, jen my samy víme, jaký jsme poklad , jaké máme přednosti a čím jsme jedinečné

Naším největším darem, krásou i silou je naše osobitá ženskost.

    A ještě jedno moudro…

Dokonalost  neexistuje,  nikdy neexistovala  a  navíc  o  ni  nikdo  ANI  nestojí.

Všechno, co je, už dokonalé je, tak,  jak to je…. No, tahle věta se mi obzvlášť povedla 🙂

Takže milé ženy, radujme se, že jsme tak dokonale nedokonalé a užívejme si život s radostí a nadhledem s tělíčkem, jaké máme právě teď…